Kammerkoor KolmLindu plakat

20. mai: Kammerkoor “Kolm Lindu”


“CREATOR SPIRITUS” Kammerkoor Kolm Lindu,
dirigent Jaan-Eik Tulve, löökpillidel Vambola Krigul

Pühapäeval, 20. mail kell 17 annab Tallinna Oleviste kirikus nelipühade kontserdi “Creator Spiritus” kammerkoor Kolm Lindu koos dirigent Jaan-Eik Tulve ja löökpillimängija Vambola Kriguliga.

Kontserdi kava on loominguline dialoog inimhääle ja löökpillide vahel. Lauldakse muusikat esimese aastatuhande Euroopa südamest ning tänapäeva Eestist, mida ühendab siiski tugev vaimne ja muusikaline side. Kuna on nelipühad, siis keskendub ka repertuaar Püha Vaimu andidele, milleks on muu hulgas loomingulisus ja loovus üldse. Improvisatsioon on loomingulise tunnetuse üks eredamaid tahke. Vambola Kriguli improvisatsioonid löökpillidele on seega Creator Spirituse ehk Looja Vaimu otsesed puudutused.

KAVAS:

Arvo Pärt “Alleluia-Tropus”, “Da pacem Domine”,  “Drei Hirtenkinder aus Fátima”, “Kleine Litanei”, “Morning Star”
Gregooriuse laulud
Instrumentaalimprovisatsioonid

PILETIINFO:
Oleviste kirikus pileti hind 7. maini 7€, pärast seda 10€/7€. Kavaleht 1,5€; toetajapilet 15€.

Piletid on müügil Piletimaailmas, Piletilevis ning 30 minutit enne kontserdi algust sularahas kohapeal. Samuti on võimalik soetada pileteid ilma piletimüügipunktide vahendustasuta, tehes ülekande meie kontole kuni 17. maini 2018 (MTÜ Kolm Lindu arvelduskonto LHV-s EE567700771002780631, selgitus nt “2 Tallinna sooduspiletit, 1 kava”).

Olete väga oodatud!

……………………..

Kammerkoor Kolm Lindu kohtus esimest korda prooviruumis 2017. aasta septembris, kui kokku oli kogunenud toredasti kirju seltskond. Saaks ainult veel laulda! Enamik meist elab igapäevaselt Tartus, aga mõni sõidab meie proovidesse Harju-, Viljandi- või Võrumaalt. Meie kõige esimesed kontserdid „Kui ööbik, luik ja koolibri…“ toimusid selle aasta jaanuaris Tartu Ülikooli aulas ja Mustpeade majas ning nüüd ootabki ees meie teine ülesastumine! Esimesel hooajal teeme koostööd inspireerivate Benjamin Theophilus Martin Kirki, Jaan-Eik Tulve ja Valter Soosaluga.

JAAN-EIK TULVE on professionaalse ansambli Vox Clamantis kunstiline juht ja peadirigent. Alates 1996. aastast on Tulve Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia gregoriaani õppejõud, lisaks sellele õpetab ta gregooriuse laulu regulaarselt umbes tosinas Prantsusmaa kloostris ning kursustena ka mujal. Eesti Rahvusringhäälingu muusikatoimetajad valisid Jaan-Eik Tulve aasta muusikuks 2017.

VAMBOLA KRIGUL on alates 2000. aastast ERSO löökpillimängija ning on aktiivselt tegev ka solisti ja kammermuusikuna. Ta on kuulunud näiteks NYYD Ensemble’i koosseisu, hetkel tegutseb ta nüüdismuusikaansamblis U: ja ansamblis Heinavanker.

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Korporatsioon Ugala, Postimees, Tallinna Kultuuriamet, Tartu Hansa Kool, Tartu Kultuurkapital

Lisainfo: kolmlindu@gmail.com
FB: Kammerkoor Kolm Lindu

Järgmised sündmused

28 SEPT
Palvekoosolek

Neljapäev kell 18.30 Maarja kabelis

29 SEPT
Noorteõhtu

Reede kell 18.30 Maarja kabelis

01 OKT
Jumalateenistus

Pühapäev kell 10.00 Oleviste kirikus

01 OKT
Jumalateenistus

Pühapäev kell 12.00 Oleviste kirikus

05 OKT
Palvekoosolek

Neljapäev kell 18.30 Maarja kabelis

06 OKT
Noorteõhtu

Reede kell 18.30 Maarja kabelis

08 OKT
Jumalateenistus

Pühapäev kell 10.00 Oleviste kirikus


Vaata kuukava