Jumal puudutas Alfa-kursuslasi


Marge Hoppenstiel

Marge Hoppenstiel

Intervjuu ajakirjast Oleviste, detsember 2007.

Praegu Oleviste koguduse alfa kursusi koordineeriv Marge Hoppenstiel räägib, kuidas Jumal nii kursuslasi kui ka teda ennast kõnetanud on.
Marge, mis on alfa kursus?
See on eelkõige märk Jumala armastusest, mis meile on osaks saanud.  See ei ole õpetus, vaid armastus nende inimeste vastu, kes Jumalat ei tunne aga tahaksid temast kuulda.

Detsembris (2007) lõppes Olevistes järjekordne alfa, tunnistused jagati 37 inimesele. Kes need inimesed olid?
Lõpetanute seas oli inimesi, kes on varem pühapäevakoolis käinud. Kes pärinevad usklikust perest või on neil muu seos usuga. Oli ka neid, keda kursusele kutsuti, kes ei teadnud Jumalast varem midagi. Üks inimene oli täiesti juhuslikult kursusele sattunud. Paljud olid kutsutud.

Alfa kursustel näeme inimesi, kes on vaevelnud probleemide küüsis või kitsikuses. Kuidas sütitada rohkem väliselt heal järjel ja endaga toime tulevaid inimesi kursusele tulema?
Alfa kursus tutvustab, mida Jumal saab igale inimesele pakkuda. Minulgi oli omal ajal alfa kursusele tulles elus justkui kõik paigas, mul oli kodu, töö, sõbrad jne. Aga ma tundsin kristlasi ja tahtsin aru saada, millesse nad usuvad. Alfa kursus selgitab ristiusu sisu lahti, et inimene saaks teha teadliku valiku.
On ka neid, kes võtavad kursust kui intellektuaalset õpetust kristlikust maailmavaatest. Samas võib läbi kursuse leida selle, mida on otsitud.

Kuidas lõppenud alfa kursusel Jumal inimesi puudutas?
Lähemalt õppisin ma tundma neid inimesi, kes olid meie grupis. Nad olid tagasihoidlikud ja avasid end võrdlemisi vähe. Üks noormees ütles, et kuigi ta alguses ei osanud Jumalast midagi arvata, palub ta nüüd ometi iga kord pikale teekonnale minnes, et Taevaisa teda hoiaks.
Ja kui me ühel laupäeval inimeste eest eestpalveid tegime, peegeldus nende silmadest pühapäeval sära. Justkui koormad olid ära võetud. Seda tegi Jumal!
Sama tähtis kui vastused küsimustele kes on Jeesus, miks ta suri, kuidas Jumal meid juhib, kuidas palvetada ja lugeda piiblit jne, on see, et inimesed kogeksid Jumala armastust.

Kuidas oled sina Jumalat kogenud?
Olen viimase aasta jooksul mõistnud, milline eesõigus mul on näha nii lähedalt, kuidas Jumal muudab inimeste elusid.
Jumala armu jätkub igasse päeva. Ja viimased kuud võin öelda, et olen lihtsalt õnnelik. See on seletamatu! Nagu omal ajal, kui ise alfa kursusel käisin: mul oli lahkudes tihti tunne, et jalad ei puuduta maad. Oleksin tahtnud keksida tänaval nagu väike plika aga ei teinud seda, sest täiskasvanud naisterahval oleks seda teha olnud veider.
Paljud alfa-kursuslased on kogenud, et neist hoolitakse. Kui ma 2003. aasta talvel Oleviste kiriku uksest sisse astusin, ei teadnud veel, milline seiklus koos Jumalaga mind ees ootamas on. Alfa kursusel jagasid pastor Rein ja õde Kersti kannatlikult ning erilise armastusega Jumala sõna ja oma südant. Ja see oli oluline.

Milline on olnud alfa kursuse tähtsus sinu usuteel?
Kui mina alfasse tulin, ei uskunud ma Jumalat. Kui olin mõned korrad kursusel käinud, sai minu jaoks Jumal justkui ära tõestatud.
Olen matemaatiku-tüüpi inimene, kelle jaoks peavad asjad olema loogilised. Mul on raske uskuda asju, mida pole võimalik seletada. Alfa kursusel kuulsin õpetust ja sain küsida küsimusi. Vastused tulid Piiblist ja Piibel tundus usaldusväärne. Ning siis mõistsin, jah, see on loogiline, et Jeesus on Jumal. Jah, see on loogiline, et ta suri, maeti ning Jumal äratas ta surnust üles.
Ma ei suuda tänaseni selgitada kõike, mida Jumal teeb, neid imesid ja ka raskeid olukordi, aga põhilised asjad said minu jaoks loogiliseks tänu alfale. Ma lihtsalt palusin, et Jumal annaks mulle andeks ja võtaks mind oma lapseks.

Miks osa inimestest tuleb alfa kursusele, ent ei tee seda lõpuni?
Sest sõnum on karm. Või tunnevad nad, et nende vastu räägitakse seal. Nad saavad aru, et nende elus on midagi valesti, kuid pole valmis seda kuulma.

Kaua sinul jaksu on Oleviste alfa kursusi koordineerida?
Nii kaua kui Jumal annab. Praegu on ta selgelt selle minu südamesse pannud. Kursus sai läbi, kuid ma tunnen, et minu energia pole veel otsa saanud.
Võin rääkida kogu alfa meeskonna eest, et Jumal on hea ja me tahame, et teisedki võiksid teda kogeda. Nagu ütleb tema sõna: Muidu olete saanud, muidu andke! (Mt 10:8)

Küsitles Toivo Tänavsuu

Järgmised sündmused

21 APR
Jumalateenistus

Pühapäev kell 10.00 Oleviste kirikus

21 APR
Jumalateenistus, Issanda surma mälestamine

Pühapäev kell 12.00 Oleviste kirikus

25 APR
Palvekoosolek

Neljapäev kell 18.30 Maarja kabelis

26 APR
Noorteõhtu

Reede kell 18.30 Oleviste kirikus

27 APR
Ristimisjumalateenistus

Laupäev kell 12.00 Oleviste kirikus

27 APR
Poeetiliste palvetekstide õhtu

Laupäev kell 18.30 Maarja kabelis

28 APR
Jumalateenistus

Pühapäev kell 10.00 Oleviste kirikus


Vaata kuukava