Hiina vähemusrahvaste muusikud 8. ja 9. veebruaril


poster-one-body

Tallinnas astuvad vähemusrahvuste toetuseks üles noored artistid Hiinast.

Laupäeval, 8. veebruaril, kell 19.00 toimub Tallinna Metodisti kirikus kontsert, kus  esinevad Tiibeti, Dai, Wa ja Hani vähemusrahvaste muusikud. Kontserdi eesmärk on koguda toetust Hiinas elavatele vähemusrahvastele.

Pühapäeval, 9. veebruaril kell 10.00 ja 12.00
Oleviste kirikus jumalateenistusel.

Professionaalsete artistide grupis on lisaks muusikutele ka tantsijad ja filmitegijad Hiinast, Junnani provintsis asuvast Kunmingist. Muusikud mängivad nii traditsioonilistel pillidel kui ka lääne päritolu instrumentidel.
Erikülalisena esitleb kontserdil oma töid Rootsi kunstnik Janerik Johansson, kes on pälvinud mitmeid auhindu, nende seas ka tunnustust Peterburi Vene Muuseumilt.
„Me oleme väga rõõmsad, et saame Eestis pakkuda võimalust nautida nii ilusat muusikat nii kaugest piirkonnast kui Tiibet. Me loodame, et see sündmus julgustab inimesi sügavamalt austama ja kaasa elama väiksemate põlisrahvaste tegevusele üle kogu maailma,“ ütleb Eesti Evangeelne Allianssi peasekretär Indrek Luide.

Noored artistid kuuluvad 2009. aastal asutatud Hiina Kristliku Kunsti Teenistusse (CCAM), mis on osa professionaalseid kunstnikke toetava organisatsiooni TCG Nordica projektist. CCAM eesmärk on julgustada inimesi ühendama oma usku reaalse elukogemusega. Lisaks Tallinnale esinevad käesoleval aastal noored artistid  ka Norras, Taanis ning Rootsis.

 

Järgmised sündmused

29 VEEB
Palvekoosolek

Neljapäev kell 18.30 Maarja kabelis

01 MÄR
Noorteõhtu

Reede kell 18.30 Oleviste kirikus

03 MÄR
Jumalateenistus

Pühapäev kell 10.00 Oleviste kirikus

03 MÄR
Jumalateenistus

Pühapäev kell 12.00 Oleviste kirikus

07 MÄR
Palvekoosolek

Neljapäev kell 18.30 Maarja kabelis

08 MÄR
Noorteõhtu

Reede kell 18.30 Oleviste kirikus

10 MÄR
Jumalateenistus

Pühapäev kell 10.00 Oleviste kirikus


Vaata kuukava