Vaateplatvorm on avatud


Suvekuudel pääsevad soovijad taas Oleviste kiriku vaateplatvormile vanalinna vaadet imetlema. 2019. aastal oli vaateplatvorm suletud seoses restaureerimistöödega. Järgneval kahel aastal ei olnud võimalik torni pääseda koroonapandeemiast tulenenud piirangute tõttu.

Sellel aastal on aga vaateplatvorm taas külastajatele avatud suveperioodil igapäevaselt. Tavapilet maksab 5 eurot, õpilase pilet 3 eurot ja kuni 8-aastased lapsed pääsevad torni tasuta. Torni jõudmiseks tuleb ronida mööda ajaloolist keerdtreppi ja läbida 258 trepiastet. Kuna torni ronimine nõuab üsna suurt füüsilist pingutust ja trepp on järsk, siis torni ei ole soovitatav külastada väga väikeste lastega.

Sissepääs kirikusse on tasuta, kuid võib vahel olla piiratud jumalateenistuste, vaimulike talituste või muude sündmuste toimumise ajal. Talveperioodil on kirikutorni vaateplatvorm suletud.

Tornipiletite müügist saadud tulu on kogudusel aidanud teostada kirikuhoone restaureerimistöid.

5.-16. sajandil oli kiriku torni kõrguseks ligikaudu 159 meetrit, mis tegi Oleviste kirikust teadaolevalt maailma kõrgeima ehitise. Praegu on Oleviste kiriku torn 123,7 meetrit kõrge. Vaateplatvorm asub 60 meetri kõrgusel, tornikiivri jalamil. Vaateplatvorm avati külastajatele esmakordselt 2002. aastal.

Lahtiolekuajad ja piletiinfo

Järgmised sündmused

08 DETS
Palvekoosolek

Neljapäev kell 18.30 Maarja kabelis

09 DETS
Noorteõhtu

Reede kell 18.30 Oleviste kirikus

11 DETS
Jumalateenistus, III advent

Pühapäev kell 10.00 Oleviste kirikus

11 DETS
Jumalateenistus

Pühapäev kell 12.00 Oleviste kirikus

15 DETS
Palvekoosolek

Neljapäev kell 18.30 Maarja kabelis

16 DETS
Noorteõhtu

Reede kell 18.30 Oleviste kirikus

18 DETS
Jumalateenistus, IV advent

Pühapäev kell 10.00 Oleviste kirikus


Vaata kuukava