video

Piiblitundides oli vaatluse all kiri heebrealastele


Käesoleval õppeaastal 2020/2021 oli Piiblitundides vaatluse all kiri heebrealastele. Viimane loeng toimus 30. mail 2021.

Juba aastaid on Olevistes kuu viimaste pühapäevade õhtutel, sügisest kevade lõpuni, kogunetud Piiblit sügavamaks tundmaõppimiseks. Piiblitundides pidas loenguid aasta vältel hinnatud piibliõpetaja pastor Veljo Kaptein, kes kaasas ka mitmeid abilis. Muusikalises osas oli aasta vältel abiks koguduse organist Liina Rahuoja.

Loengute põhjal ilmub ka pastor Veljo Kapteini järjekordne raamat, mille kogudus on otsustanud välja anda.

Koroonaviiruse tõkestamiseks kehtestatud piirangute tõttu midagi ära ei jäetud. Sellel aastal koliti loengutega Maarja kabelist kiriku suurde saali, kus on ka tehnika ülekannete tegemiseks. Kui kirik oli suletud, siis toimusid ainult ülekanded koguduse veebilehe kaudu.

Kogu kursus on laetud koguduse Youtube’i kontole, kus kõigil on võimalus loenguid järele vaadata: https://www.youtube.com/playlist?list=PLSMG2I038LOYItFbWEzmdw6MV5nOEHY2f

Pastor Veljo Kapteini sõnul osutusid piiblitunnid väga populaarseks: „Mul on siiralt hea meel ja olen üllatunud, et ajal, mil on nii palju piibliõppe võimalusi, on inimesed leidnud üles meie piiblikooli. Usun, et Jumala elava sõna kaudu kogevad inimesed Püha Vaimu väge ja reaalseid muutusi oma elus.“

Olevistes on piibliõpetust edasi antud väga erinevates vormides – vastavalt osalejate usulisele arengule ja koguduse vajadustele.

Järgmised sündmused

21 APR
Jumalateenistus

Pühapäev kell 10.00 Oleviste kirikus

21 APR
Jumalateenistus, Issanda surma mälestamine

Pühapäev kell 12.00 Oleviste kirikus

25 APR
Palvekoosolek

Neljapäev kell 18.30 Maarja kabelis

26 APR
Noorteõhtu

Reede kell 18.30 Oleviste kirikus

27 APR
Ristimisjumalateenistus

Laupäev kell 12.00 Oleviste kirikus

27 APR
Poeetiliste palvetekstide õhtu

Laupäev kell 18.30 Maarja kabelis

28 APR
Jumalateenistus

Pühapäev kell 10.00 Oleviste kirikus


Vaata kuukava