Kontsert-jumalateenistus Oleviste kirikus. Foto: Heldur Kajaste

Kontsert-jumalateenistus koduta ja vähekindlustatud inimestele


30. dets. 2022 | Rait Tõnnori

30. detsembril toimus Oleviste kirikus taas kodututele ja vähekindlustatud inimestele mõeldud jõulukontsert-jumalateenistus. Teenistus algas Oleviste Hoolekande juhatuse liikme Riina Solmani tervitusega, kes on teiste vabatahtlike abiga seda sündmust korraldanud juba järjepanu 21 aastat.

Seejärel esitasid armastatud Reet Linna ja Are Jaama tuntud jõululaule ja jagasid kohaletulnutele rohkelt jõulurõõmu. Lisaks astus ülesse ansambel Robirohi ja kontsertiosa lõpetas Tuuli Heeney, keda saatis klaveril Maarja Müür.

Teenistusel osalejaid oli tulnud tervitama ka Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ja jõulujutluse pidas Oleviste koguduse pastor Ülo Niinemägi.

Peale teenistuse lõppemist pakuti kohaletulnutele korralik jõululõuna, mis oli valmistatud Tallinna Swissotel’i tublide kokkade poolt. Lisaks anti igale osalejale koduteele kaasa ka toidupakk.

Kontsert-jumalateenistus on oodatud sündmus ka paljude vabatahtlike jaoks, kellest mitmed on osalenud ka paljudel eelnevatel aastatel. Vabatahtlikud said jõulurõõmu jagada ja aidata mitmeil moel – paljud vabatahtlikud tulid juba eelmisel õhtul appi, et koostada toidupakke, teised pakkusid ürituse toimumise päeval sooja toitu, kohvi ja pirukaid, kolmandad aga aitasid pärast kirikut koristada.

Jumal õnnistagu kõiki vabatahtlikke, toetajaid ja pühendunud korraldajaid, kes aastakümnete jooksul ei ole väsinud ja seda ilusat traditsiooni elus hoiavad – seekordne üritus näitas taas, et seda sündmust on inimestele väga vaja.

Rohkem pilte sündmuse kohta on leitavad koguduse galeriis.