Oleviste kirik. Foto: Canva

Lõikustänupühal tänatakse Jumalat õnnistuse eest


6. okt. 2022 | Rait Tõnnori

„Aga see on nii: kes kasinasti külvab, see ka lõikab kasinasti, ja kes rohkesti külvab, see ka lõikab rohkesti.“ (2Kr 9:6)

Sellel pühapäeval tähistame lõikustänupüha, ja siis mõtleme tänutundes sellele, et Issand on õnnistanud meie toidulauda. Inimene peab küll külvama seemne maamulda, kuid Jumal on see, kes laseb kõigel kasvada. Vana kristliku tava kohaselt tuuakse lõikustänupühal ka parimad sügisannid oma tänulikkuse väljendamiseks kirikusse.

Põllumees on alati mõistnud, et saagi hulk ei sõltu mitte ainult tema oma vaevast, vaid suuresti Jumala armust. Tänapäeval saame põhilise toidu poest kätte ja vähemaks on jäänud neid, kes omale toidu ise kasvatavad. Vahel võib tunduda liigagi enesestmõistetav, et meil on külmkapp toitu täis ja tuba soe.

Sellel lõikustänupühal on meil võimalus oma armastust ja tänulikkust väljendada sellega, et toome oma annetuse neile, kes seda hetkel enam vajavad. 14. oktoobril sõidab Viljam Borissenko Ukrainasse, plaaniga viia kohale toiduaineid ja esemeid, millest on Ukrainas puudus. Seoses sellega on võimalik kõikidel headel inimestel tuua ka oma annetus kirikusse. Eriti on oodatud erinevad konservid, soojad talveriide ja tekid ning erinevad hügieenitarbed. Vabatahtlikke ande saab tuua Oleviste kirikusse sellel pühapäeval, 9. oktoobril kell 10-15.

Jumal õnnistagu kõiki heldeid annetajaid ja abistajaid, kes on valmis jagama ka teistega seda, mida Jumal on neile kinkinud. Õnnistatud lõikustänupüha meile kõigile.