Kontsert-jumalateenistus koduta ja vähekindlustatud inimestele. Foto: Heldur Kajaste

Oleviste Hoolekanne tänab vabatahtlikke ja annetajaid


29. dets. 2023 | Riina Solman

28. detsembril kell 12.00 toimus Oleviste kirikus kontsert-jumalateenistus koduta ja vähekindlustatud inimestele.

Oleviste kirikusse kogunes üle 800 inimese, kellele ettevõtjate ja eraisikute poolt toodud annetustest koostati toidupakid. Osa pakkidest viidi pärast üritust ka Tallinna naiste varjupaigale, kodutute varjupaigale ning meeste rehabilitatsioonikeskustesse.

Üksinda ei tee keegi midagi ära! Oleme väga tänulikud kõigile annetajatele ja vabatahtlikele abilistele, kes Oleviste Hoolekande ja Oleviste koguduse poolt tehtavat tööd on aastakümneid usaldanud. Täname kõiki ettevõtjaid, eraisikuid ja vabatahtlikke abilisi, kes Oleviste vähekindlustatud inimeste jõulupuule oma õla alla panid toitu annetasid ja inimesi teenindamas käisid. On näha, et inimesed on hakanud vajama enamat materiaalset tuge. Piiblist loeme, et inimene ei ela üksnes leivast. Kuid raskustes inimene vajab ennekõike leiba, sooja kõhutäit ja alles siis hingetoitu. Oleme seda üle paarikümne aasta igal aastal uuesti kogenud ja olukord ei ole tänaseks muutunud ega paremaks läinud. Peame ühiskonnana arvestama, et meie hulgas elavad inimesed, kelle käsi ei käi nii hästi kui meil endil ning meie kohus on neid tähele panna, aidates sellega, millega võimalik.

Oleviste kogudus ja Oleviste Hoolekanne tänavad Kadarbiku talu, Orcla maiustustevabrikut Kalev, Tartu Milli, Tere piimatööstust, Nõo Lihatööstust, OÜ-d Eesti Keskkonnateenused, ASi Viru Rand, Leiburit, Fazerit, Fruit Xpressi ja kõiki inimesi, kes tõid oma toiduannetuse kirikusse. Eraldi täname Tallinna linnavalitsust ja linnapea Mihhail Kõlvartit.

Suur tänu heategeva kontserdi eest Reet Linnale ja Are Jaamale ning ansambel Robirohile. Eraldi täname muusikuid Tuuli Heeney’d, Ingrid Hõbemägi, Ats Randa ja Rain Kallastet, Liina Rahuojat orelil ning noorkotkaid ja kodutütreid! Samuti kõiki vabatahtlikke abilisi, keda oli kokku 100 inimese ringis.

Eriline tänu Kätlin Mäggile ja Pirje Kõvatomasele, kes aitasid annetusi korraldada. Täname ka kõiki suurürituse töölõikude juhte: Siim Teekelit, Riina Solmanit, Viljam Borissenkot, Ülo Niinemäge, Üllar Kuuske, Külli Kaarmad, Liivi Laost, Tuuli Heeney’d, Kaia Klementit ja Eleri Soonseina ladusa ja õnnestunud vähekindlustatud inimeste teenistuse eest!