Oleviste kirikus algas Alfa kursus. Foto: Rait Tõnnori

Oleviste kirikus algas Alfa kursus


21. jaan. 2023 | Rait Tõnnori

Oleviste kirikus algas 22. jaanuaril kristluse põhitõdesid tutvustav Alfa kursus. Alfa on kaasaja populaarseim ristiusu aluseid tutvustav kursus, mis on mõeldud nendele inimestele, kellel on tekkinud huvi usualaste teemade vastu ning kes soovivad elu olulistele küsimustele vastuseid leida.

Esimene kohtumine algas vanempastor Siim Teekeli tervitusega ning seejärel Teet Uuemõis andis ülevaate Alfa kursuse korralduslikust poolest. Avaloengu pidas Rait Tõnnori. Peale loengut kogunesid osalejad väikegruppidesse, kus oli võimalik omavahel kuuldud teema üle arutleda.

Esimesel kohtumisel oli Oleviste kiriku Maarja kabelisse kogunenud 31 kursusel osalejat. Loengud jätkuvad iganädalaselt järgneva kolme kuu jooksul. Samuti on Oleviste kirikus algamas ka Alfa kursus noortele, mis algab 23. jaanuaril kell 18.30 samuti Maarja kabelis.

Alfa kursus on alguse saanud Inglismaalt, Londoni Holy Trinity Bromptoni kogudusest ja tänapäeval korraldatakse seda enam kui 100 riigis. Kursus on läbinud miljoneid inimesi üle maailma. Oleviste kirikus on kursust läbi viidud alates 1997. aastast.