Mälestusteenistusel Hingesillad süüdati küünlad varalahkunud laste mälestuseks. Foto: Heldur Kajaste

Varalahkunud laste mälestusteenistus Hingesillad


12. veebr. 2024 | Rait Tõnnori

Laupäeval, 10. veebruaril toimus Oleviste kirikus mälestusteenistus Hingesillad, kus mälestati meie hulgast liiga vara lahkunud lapsi. Teenistusele olid oodatud kõik lapse kaotanud vanemad ja perekonnad, keda lein on isiklikult puudutanud ning seda hoolimata sellest, kas lein oli värske või juba aastate tagune.

Muusikalise osaga aitasid teenistusel kaasa Eesti Teaduste Akadeemia Meeskoor ja Eesti Teaduste Akadeemia Naiskoor, dirigent Andrus Siimon, orelil Kadri Toomoja, solist Terje Linntamm, klaveril Jorma Sarv. Teenistust juhatas Oleviste koguduse vanempastor Siim Teekel, vaimulikku sõnumit jagas pastor Veljo Kaptein.

Kõigil soovijatel oli ka võimalus oma last nimeliselt mälestada ja süüdata ka lapse mälestuseks küünal. Teenistust korraldas MTÜ Hingesillad ja Oleviste kirikus on toimunud mälestusteenistused aastast 2016. Lisaks korra aastas toimuvale mälestusteenistusele korraldatakse ka väiksemaid kohtumisi vanematele, kes on lapse kaotanud. Täpsem info on leitav www.hingesillad.ee veebilehelt.